Alla besökare:
Unika besökare:

Gäst online: 8

Medlem online: 0


Logga in

Användarnamn:

Lösenord:


Dans som andra har lagt in

Idag är det 2020-07-06

Dag

Tid

Dansens namn

Nivå

Caller

Klubben

Flyer

 V. 27   fredag
2020-07-03
2020-07-04
2020-07-05



3 dagars dans
12.00 - 22.00
12.00 - 21.00
10.00 - 15.00



Inställt
European Square and Round Dance Convention 2020
Prästängshallen
John Åkerlunds väg 10 A
Sigtuna
Sverige

B - C2
B - C2
B - C2



Bjørn Andersson
Carsten Nielsen
Di Green
Jack Borgström
Jiri Slaby
Joachim Rühenbeck
Maarten Weijers
Paddy Böhnke
Paul Bristow
Stefan Sidholm
Crazy Flutters Flyer
 V. 28   torsdag
2020-07-09





1 dagars dans
18.30 - 21.00





Inställt
Sommardans
Fritidens koloniområde
Kullavägen 51
Ängelholm
Sverige

B, M, P






Ocarina Square Dance Club
 V. 32   torsdag
2020-08-06





1 dagars dans
18.30 - 21.00





Inställt
Sommardans
Fritidens koloniområde
Kullavägen 51
Ängelholm
Sverige

B, M, P






Ocarina Square Dance Club
 V. 37   lördag
2020-09-12





1 dagars dans
11.00 - 19.00






Jubileumsdans
Haciendan
Västkustvägen 281
Fleninge
Sverige

B, M, P





Paul Bristow
Ocarina Square Dance Club
 V. 40   lördag
2020-10-03





1 dagars dans
13.00 - 18.00






Höstdans
Hjäruplund skolan


Sverige

B, P, A1





Stefan Carlsson
Gripen Square Dancers
 V. 43   fredag
2020-10-23
2020-10-24
2020-10-25



3 dagars dans
19.00 - 00.00
00.00 - 00.00
00.00 - 13.00




Ungdomsdans
Reftele Föreningsgård

Reftele, Gislaved
Sverige

B, M, P, A1, A2
B, M, P, A1, A2
B, M, P, A1, A2



Jesper Wilhelmsson
Buffalo squares Flyer
 V. 08   lördag
2021-02-27





1 dagars dans
13.00 - 18.00






Vårdans



Sverige

B*, P, A1





Hanna Tenenbaum
Gripen Square Dancers
 V. 10   fredag
2021-03-12
2021-03-13
2021-03-14



3 dagars dans
18.30 - 21.30
12.00 - 20.00
11.00 - 15.00




32e Westernfestivalen
Djupedalsskolan
Rullstensvägen 1
Mölnlycke / Göteborg
Sverige

P, A1, A2
B, M, P, A1, A2, C1, C2
A1, A2, C1, C2



Mike Seastrom
Christer Bern
Mathias Alfredsson
Thomas Bernhed
Western Airport Square Dancers Flyer
 V. 22   fredag
2021-06-04
2021-06-05
2021-06-06



3 dagars dans
Tim...Min...Tim...Min...






Danish Convention 2021


Ishøj
Danmark

B - C1
B - C1
B - C1



Ken Ritucci
Paddy Böhnke
Martin Jansson
Tommy P. Larsen
Carsten Nielsen
Søren Lindergaard
Ocean City Square Dancers
Sydkystens Square Dancers
 V. 23   torsdag
2021-06-10





1 dagars dans
19.00 - 21.00






Trail-End Dance
Halmstad Arena
Växjövägen 11
Halmstad
Sverige

B, P





Hallänska callers
Salmon Town Dancers Flyer
 V. 23   fredag
2021-06-11
2021-06-12
2021-06-13



3 dagars dans
09.00 - 21.00
11.00 - 20.30
10.00 - 15.00




39:e Svenska Squaredans Convention
Halmstad Arena
Växjövägen 11
Halmstad
Sverige

B - C1
B - C1
B - C1



Bronc Wise
Nils Trottmann
Søren Lindergaard
Leif ”Snuffe” Eriksson
Fredrik Einarsson
Jörgen Höjer
Sven-Olle Svensson
Hemliga callers?
Salmon Town Dancers Flyer
 V. 28   lördag
2021-07-17





1 dagars dans
14.00 - 19.00






Logdans western style
Gold City Gräne Gård
Gräne Gård 1
Ligger mellan Överlida och Holsljunga
Sverige

B, P, A1





Tomas Hedberg
Finnveden Square Dancers Flyer
 V. 27   torsdag
2022-07-07





1 dagars dans
Tim...Min...Tim...Min...






Trail end dance


Wien
Övrigt








The WorkShoppers
 V. 27   fredag
2022-07-08
2022-07-09
2022-07-10



3 dagars dans
Tim...Min...Tim...Min...






European Square and Round Dance Convention


Wien
Övrigt

M - C2
M - C2
M - C2




The WorkShoppers