Alla besökare: 1064392
Unika besökare: 6074

Gäst online: 3

Medlem online: 0


Logga in

Användarnamn:

Lösenord:


Våra samlade danslister

Idag är det 2019-05-19

Dag

Tid

Dansens namn

Nivå

Caller

Klubben

Flyer

 V. 20   söndag
2019-05-19





1 dagars dans
17.00 - 19.30





Sommardans
Hemmestorps Fure
Kastanjevägen 1
Blentarp
Sverige

B*, B, M, P






Following Neighbours Sqd
 V. 22   torsdag
2019-05-30





1 dagars dans
19.00 - 22.00





Trail end dance
Sæby Fritidscenter
Sæbygaardvej 32
Sæby (Jylland)
Danmark

M - P





Dion Nielsen
Henning Pedersen
Per Sørensen
Nordjysk Convention Flyer
 V. 22   fredag
2019-05-31
2019-06-01
2019-06-02



3 dagars dans
15.00 - 22.00
09.00 - 00.00
09.00 - 14.00



Danish Convention 28th
Sæby Fritidscenter
Sæbygaardsvej 32
Sæby
Danmark

B - C1
B - C1
B - C1



Hunter Keller
Paul Bristow
Jerry Jestin
Carsten Nielsen
Bjørn Andersson
CSD Callers Denmark
Nordjysk Convention Flyer
 V. 23   torsdag
2019-06-06





1 dagars dans
13.00 - 17.00





Nationaldagsdans
Fritidens koloniområde
Kullavägen 51
Ängelholm
Sverige

B M P





Christer Bern
Ocarina Square Dance Club Flyer
 V. 24   måndag
2019-06-10





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet
Sofiavägen 4
Halmstad
Sverige

* Vid regn: Alla Hjärtans Hus, Kyrkogatan 3


B, M, P, A1





Fredrik Einarsson
Salmon Town Dancers Flyer
 V. 24   lördag
2019-06-15





1 dagars dans
14.00 - 21.00





Stefandansen 30:e året
Blåbärskullen

Mölnlycke / Göteborg
Sverige

B, P, A1





Stefan Sidholm
Western Airport Square Dancers Flyer
 V. 24   söndag
2019-06-16





1 dagars dans
17.00 - 19.30





Sommardans
Hemmestorps Fure
Kastanjevägen 1
Blentarp
Sverige

B*, B, M, P






Following Neighbours Sqd
 V. 25   måndag
2019-06-17





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet
Sofiavägen 4
Halmstad
Sverige

* Vid regn: Alla Hjärtans Hus, Kyrkogatan 3


B, M, P, A1





Peter Johansson
Salmon Town Dancers Flyer
 V. 26   måndag
2019-06-24





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet
Sofiavägen 4
Halmstad
Sverige

* Vid regn: Alla Hjärtans Hus, Kyrkogatan 3


B, M, P, A1





Sven-Olle Svensson
Salmon Town Dancers Flyer
 V. 27   måndag
2019-07-01





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet
Sofiavägen 4
Halmstad
Sverige

* Vid regn: Alla Hjärtans Hus, Kyrkogatan 3


B, M, P, A1





Joakim Beiring
Salmon Town Dancers Flyer
 V. 27   torsdag
2019-07-04





1 dagars dans
18.30 - 21.00





Sommardans
Fritidens koloniområde
Kullavägen 51
Ängelholm
Sverige

B M P





Jörgen Höjer
Ocarina Square Dance Club Flyer
 V. 28   måndag
2019-07-08





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet
Sofiavägen 4
Halmstad
Sverige

* Vid regn: Alla Hjärtans Hus, Kyrkogatan 3


B, M, P, A1





Leif ”Snuffe” Eriksson
Salmon Town Dancers Flyer
 V. 29   måndag
2019-07-15





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet
Sofiavägen 4
Halmstad
Sverige

* Vid regn: Alla Hjärtans Hus, Kyrkogatan 3


B, M, P, A1





Jörgen Höjer
Salmon Town Dancers Flyer
 V. 29   söndag
2019-07-21





1 dagars dans
17.00 - 19.30





Sommardans
Hemmestorps Fure
Kastanjevägen 1
Blentarp
Sverige

B*, B, M, P






Following Neighbours Sqd
 V. 30   måndag
2019-07-22





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet
Sofiavägen 4
Halmstad
Sverige

* Vid regn: Alla Hjärtans Hus, Kyrkogatan 3


B, M, P, A1





Sven-Olle Svensson
Salmon Town Dancers Flyer
 V. 31   måndag
2019-07-29





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet
Sofiavägen 4
Halmstad
Sverige

* Vid regn: Alla Hjärtans Hus, Kyrkogatan 3


B, M, P, A1





Tove Höjer
Salmon Town Dancers Flyer
 V. 31   torsdag
2019-08-01





1 dagars dans
18.30 - 21.00





Sommardans
Fritidens koloniområde
Kullavägen 51
Ängelholm
Sverige

B M P





Björn Strandh
Ocarina Square Dance Club Flyer
 V. 32   måndag
2019-08-05





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet
Sofiavägen 4
Halmstad
Sverige

* Vid regn: Alla Hjärtans Hus, Kyrkogatan 3


B, M, P, A1





Annika o Roger Persson
Salmon Town Dancers Flyer
 V. 32   torsdag
2019-08-08
2019-08-09
2019-08-10
2019-08-11


4 dagars dans
12.00 - 00.00
00.00 - 00.00
00.00 - 00.00
00.00 - 12.30


Sommaraktivitet på Råön
Råön

Stenungsund
Sverige







Martin Jansson
Buffalo squares
 V. 33   måndag
2019-08-12





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet
Sofiavägen 4
Halmstad
Sverige

* Vid regn: Alla Hjärtans Hus, Kyrkogatan 3


B, M, P, A1





Annika o Roger Persson
Salmon Town Dancers Flyer
 V. 33   söndag
2019-08-18





1 dagars dans
17.00 - 19.30





Sommardans
Hemmestorps Fure
Kastanjevägen 1
Blentarp
Sverige

B*, B, M, P






Following Neighbours Sqd
 V. 34   lördag
2019-08-24





1 dagars dans
12.00 - 20.00





Augustidans
Folkets Hus
Örtgatan 23
HYLLINGE
Sverige

A1 12.00 - 13.30
B-M-P 13.30-20.00





Annika & Roger Persson
Fun Squaredancers Flyer
 V. 39   fredag
2019-09-27
2019-09-28
2019-09-29



3 dagars dans
20.00 - 23.00
11.00 - 19.30
10.00 - 14.00



25th Örebro Country Jamboree
Scenit Kulturhuset/Folkets hus
Järnvägsgatan 8
Örebro
Sverige

B, P
B, P, A1, A2, C1
B, P, A1, A2



Ingvar Pettersson
Jack Borgström
Stefan Sidholm
Tomas Hedberg
Örebro Squaredancers Flyer
 V. 40   lördag
2019-10-05





1 dagars dans
13.00 - 18.00





Välgörenhetsdansen
Ekdalaskolan
Skolvägen 1
Mölnlycke / Göteborg
Sverige

M P A1





Svante Jordeskog
Thomas Bernhed
Western Airport Square Dancers
 V. 40   lördag
2019-10-05





1 dagars dans
13.00 - 18.00





Höstdans
Hjärupslundskolan
Ämnesvägen 2
Hjärup
Sverige

B P A1





Stefan Carlsson
Gripen Square Dancers
 V. 45   fredag
2019-11-08
2019-11-09
2019-11-10



3 dagars dans
19.00 - 21.00
14.00 - 20.00
10.00 - 13.00



Ungdomsdans 25 års Jubileum
Grimetons Bygdegård

Varberg
Sverige








Buffalo squares
 V. 11   fredag
2020-03-13
2020-03-14
2020-03-15



3 dagars dans
19.00 - 22.00
12.00 - 20.00
11.00 - 15.00



Westernfestivalen


Mölnlycke / Göteborg
Sverige

P, A1, A2
B - C2
A1 - C2



Tony Oxendine
Jesper Wilhelmsson
Martin Jansson
Thomas Bernhed
Western Airport Square Dancers Flyer
 V. 15   fredag
2020-04-10
2020-04-11
2020-04-12



3 dagars dans
Tim...Min...Tim...Min...





Påskfestivalen 38:e


Örebro
Sverige







Charlie Robertson
Jack Borgström
Jesper Wilhelmsson
Tomas Hedberg
Örebro Squaredancers
 V. 27   torsdag
2020-07-02





1 dagars dans
18.00 - 22.00





Trail end dance
Prästängshallen
John Åkerlunds väg 10 A
Sigtuna
Sverige

B P B A2





Jack Borgström
Stefan Sidholm
Crazy Flutters Flyer
 V. 27   fredag
2020-07-03
2020-07-04
2020-07-05



3 dagars dans
12.00 - 22.00
12.00 - 21.00
10.00 - 15.00



European Square and Round Dance Convention 2020
Prästängshallen
John Åkerlunds väg 10 A
Sigtuna
Sverige

B - C2
B - C2
B - C2



Bjørn Andersson
Carsten Nielsen
Di Green
Jack Borgström
Jiri Slaby
Joachim Rühenbeck
Maarten Weijers
Paddy Böhnke
Paul Bristow
Stefan Sidholm
Crazy Flutters Flyer
 V. 10   fredag
2021-03-12
2021-03-13
2021-03-14



3 dagars dans
Tim...Min...Tim...Min...





Westernfestivalen


Mölnlycke / Göteborg
Sverige








Western Airport Square Dancers