Första gången här, Välkommen
Alla besökare: 841089
Unika besökare: 5385

Gäst online: 10

Medlem online: 0


Logga in

Användarnamn:

Lösenord:


Våra samlade danslister

Idag är det 2018-05-23

Dag

Tid

Dansens namn

Nivå

Caller

Klubben

Flyer

 V. 22   torsdag
2018-05-31





1 dagars dans
18.00 - 21.00





Trail End Dans
Convention 2018
Bockasjögatan 2
Borås
Sverige

B, P, A2





Lokala callers
Västsam Squaredans Flyer
 V. 22   fredag
2018-06-01
2018-06-02
2018-06-03



3 dagars dans
11.00 - 22.00
11.00 - 20.00
10.00 - 15.00



Swedish Square Dance Convention 2018
Boråshallen
Bockasjögatan 2
Borås
Sverige

B - C2
B - C2
B - C2



Tony Oxendine
Brian Hotchkies
Justin Russell
Thomas Bernhed
Jesper Wilhelmsson
Västsam Squaredans Flyer
 V. 23   onsdag
2018-06-06





1 dagars dans
14.00 - 17.00





Nationaldagsdans
Fritidens koloniområde
Kullavägen 51
Ängelholm
Sverige

B, M, P





Brian Hotchkies
Ocarina Square Dance Club
 V. 23   fredag
2018-06-08
2018-06-09
2018-06-10



3 dagars dans
17.00 - 22.00
13.00 - 21.30
10.00 - 14.00



27th Danish Convention 2018
Hyldgårdsskolen
Hyldgårds Alle 9
Ikast (Jylland)
Danmark

B-M-P-A1-A2-C1
B-M-P-A1-A2-C1
B-M-P-A1-A2-C1



Ken Ritucci
James Wyatt
Robert Milestadt
Freddie Ekblad
Søren Lindergaard
Carsten Toldbod
Mads Nielsen
CSD Denmark
Hedens Squaredansere Flyer
 V. 24   måndag
2018-06-11





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet

Halmstad
Sverige

* Vid regn: Nässjögatan


B, M, P, A1





Brian Hotchkies
Salmon Town Dancers
 V. 25   måndag
2018-06-18





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet

Halmstad
Sverige

B, M, P, A1





Fredrik Einarsson
Salmon Town Dancers
 V. 26   måndag
2018-06-25





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet

Halmstad
Sverige

B, M, P, A1





Leif "Snuffe" Eriksson
Salmon Town Dancers
 V. 27   måndag
2018-07-02





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet

Halmstad
Sverige

* Vid regn: Nässjögatan


B, M, P, A1





Annika Persson
Roger Persson
Salmon Town Dancers
 V. 27   torsdag
2018-07-05





1 dagars dans
18.30 - 21.00





Sommardans
Fritidens koloniområde
Kullavägen 51
Ängelholm
Sverige

B M P





Peter Johansson
Ocarina Square Dance Club
 V. 28   måndag
2018-07-09





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet

Halmstad
Sverige

B, M, P, A1





Sven-Olle Svensson
Salmon Town Dancers
 V. 29   måndag
2018-07-16





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet

Halmstad
Sverige

B, M, P, A1





Joakim Beiring
Salmon Town Dancers
 V. 29   fredag
2018-07-20
2018-07-21
2018-07-22



3 dagars dans
Tim...Min...Tim...Min...





European Square Dance Convention 10th
Sportcentrum Ookmeer
Dokter Meurerlaan 7
Amsterdam
Övrigt

B-C2
B-C2
B-C2



Bjørn Andersson
Thomas Bernhed
Jörg Biewald
Paul Bristow
Søren Lindergaard
Tomas Machalik
Ingvar Pettersson
Dave Preskitt
Wil Stans
Nils Trottmann
Maarten Weijers
Neil Whiston
Tulip Twirlers, Rainbow Strollers, Motiveters Flyer
 V. 30   måndag
2018-07-23





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet

Halmstad
Sverige

B, M, P, A1





Annika Persson
Roger Persson
Salmon Town Dancers
 V. 31   måndag
2018-07-30





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet

Halmstad
Sverige

B, M, P, A1





Jörgen Höjer
Salmon Town Dancers
 V. 31   torsdag
2018-08-02
2018-08-03
2018-08-04
2018-08-05


4 dagars dans
Tim...Min...Tim...Min...






Råön

Stenungsund
Sverige








Buffalo squares
 V. 31   lördag
2018-08-04





1 dagars dans
13.00 - 19.00





Sommardans
Råöns utedansbana (under tak)

Stenungsund
Sverige

B M P





Hunter Keller
Buffalo squares Flyer
 V. 32   måndag
2018-08-06





1 dagars dans
18.30 - 21.30





Sommardans
Galgberget, Friluftsmuseet

Halmstad
Sverige

B, M, P, A1





Peter Johansson
Salmon Town Dancers
 V. 32   torsdag
2018-08-09





1 dagars dans
18.30 - 21.00





Sommardans
Fritidens koloniområde
Kullavägen 51
Ängelholm
Sverige

B, M, P





Björn Strandh
Ocarina Square Dance Club
 V. 34   söndag
2018-08-26





1 dagars dans
13.00 - 18.00





Grilldans
Danslokalen
Pelledamsvägen 14
Lomma
Sverige

P, A1, A2





Leif Ekblad
Stefan Carlsson
Southern Square Dancers Malmö
 V. 35   söndag
2018-09-02





1 dagars dans
14.00 - 17.30





Månadsdans

Dalhemsvägen 123
Helsingborg
Sverige

P, A1, A2





Thomas Samuelsson
Helsingborg Squaredancers
 V. 38   fredag
2018-09-21
2018-09-22
2018-09-23



3 dagars dans
20.00 - 23.00
12.00 - 01.00
10.00 - 14.00



24th Örebro Country Jamboree
Folkets Hus
Järnvägsgatan 8
Örebro
Sverige

B, P
B, P, A1, A2, C1
B, P, A1, A2



Jack Borgström,
Stefan Sidholm
Ingvar Pettersson
Tomas Hedberg
Örebro Squaredancers
 V. 39   söndag
2018-09-30





1 dagars dans
14.00 - 17.00





Klubbdans
Studiefrämjandets lokal
Ystadsgatan 53
Malmö
Sverige

B* M P A1






Energy Squares
 V. 40   lördag
2018-10-06





1 dagars dans
13.00 - 18.00





Stefan Carlsson
Hjärupslundskolan
Ämnesvägen 2
Hjärup
Sverige

B, P, A1





Stefan Carlsson
Gripen Square Dancers
 V. 40   söndag
2018-10-07





1 dagars dans
14.00 - 17.30





Månadsdans

Dalhemsvägen 123
Helsingborg
Sverige

P, A1, A2





Thomas Samuelsson
Helsingborg Squaredancers
 V. 42   lördag
2018-10-20





1 dagars dans
13.00 - 16.00





Höstdans
Godtemplargården
Södra Kyrkogatan 9
Ängelholm
Sverige

B, M, P





Börje Kuylenstierna
Ocarina Square Dance Club
 V. 43   lördag
2018-10-27





1 dagars dans
14.00 - 17.00





30-års Jubileum

Trindyxegatan 2
Malmö
Sverige

B*, M, P, A1
19:00 Afterparty





Christer Bern
Klubbcallers
Energy Squares Flyer
 V. 44   söndag
2018-11-04





1 dagars dans
14.00 - 17.30





Månadsdans

Dalhemsvägen 123
Helsingborg
Sverige

P, A1, A2





Thomas Samuelsson
Helsingborg Squaredancers
 V. 47   söndag
2018-11-25





1 dagars dans
14.00 - 17.00





Klubbdans
Studiefrämjandets lokal
Ystadsgatan 53
Malmö
Sverige

B*, M, P, A1






Energy Squares
 V. 48   söndag
2018-12-02





1 dagars dans
14.00 - 17.30





Månadsdans

Dalhemsvägen 123
Helsingborg
Sverige

P, A1, A2





Thomas Samuelsson
Helsingborg Squaredancers
 V. 09   lördag
2019-03-02





1 dagars dans
13.00 - 18.00





Vårdans



Sverige

B* P A1





Hanna Tenenbaum
Gripen Square Dancers
 V. 10   fredag
2019-03-08
2019-03-09
2019-03-10



3 dagars dans
19.00 - 22.00
12.00 - 20.00
11.00 - 15.00



Westernfestivalen, 30 års Jubileum
Djupedalsskolan
Rullstensvägen 1
Göteborg / Mölnlycke
Sverige

B - C2
B - C1
B - C1



Walt Burr
Western Airport Square Dancers