Första gången här, Välkommen
Alla besökare: 933019
Unika besökare: 5764

Gäst online: 7

Medlem online: 0


Logga in

Användarnamn:

Lösenord:


Våra samlade danslister

Idag är det 2018-12-14

Dag

Tid

Dansens namn

Nivå

Caller

Klubben

Flyer

 V. 04   lördag
2019-01-26





1 dagars dans
13.00 - 16.30





Klubbdans
Studiefrämjandets lokal
Ystadsgatan 53
Malmö
Sverige

B*, M, P, A1





Jerry Jestin
Energy Squares
 V. 07   söndag
2019-02-17





1 dagars dans
14.00 - 17.00





Klubbdans
Studiefrämjandets lokal
Ystadsgatan 53
Malmö
Sverige

B*, M, P, A1





Klubbcallers
Energy Squares
 V. 09   lördag
2019-03-02





1 dagars dans
13.00 - 18.00





Vårdans
Hjäruplundskolan

Hjärup
Sverige

B* P A1





Hanna Tenenbaum
Gripen Square Dancers
 V. 09   söndag
2019-03-03





1 dagars dans
14.00 - 17.30





Klubbdans

Dalhemsvägen 123
Helsingborg
Sverige

P, A1, A2





Thomas Samuelsson
Helsingborg Squaredancers
 V. 10   fredag
2019-03-08
2019-03-09
2019-03-10



3 dagars dans
19.00 - 22.00
12.00 - 20.00
11.00 - 15.00



Westernfestivalen, 30 års Jubileum
Djupedalsskolan
Rullstensvägen 1
Göteborg / Mölnlycke
Sverige

P, A1, A2
B - A2
B - C1



Walt Burr
Juliane Burr
Stefan Sidholm
Jack Borgström
Thomas Bernhed
Reine Storberg
Western Airport Square Dancers Flyer
 V. 11   lördag
2019-03-16





1 dagars dans
14.00 - 17.00





Vårdans
Godtemplargården
Södra Kyrkogatan 9
Ängelholm
Sverige

B, M, P






Ocarina Square Dance Club
 V. 13   söndag
2019-03-31





1 dagars dans
14.00 - 17.00





Klubbdans
Studiefrämjandets lokal
Ystadsgatan 53
Malmö
Sverige

B*, M, P, A1






Energy Squares
 V. 16   torsdag
2019-04-18
2019-04-19
2019-04-20
2019-04-21


4 dagars dans
19.00 - 21.00
11.00 - 21.00
11.00 - 20.30
10.00 - 15.00


Swedish Square Dance Convention 2019 / Påsk festivalen
Conventum Kongress
Fabriksgatan 19
Örebro
Sverige

B, P
B - C1
B - C1
B - C1


Jerry Jestin
Kaj Wikholm
Stefan Sidholm
Ingvar Pettersson
Jack Borgström
Jesper Wilhelmsson
Tomas Hedberg
Örebro Squaredancers